Mobilnost študentov

Tujina na dosegu roke

Če vas zanima študij ali opravljanje prakse v tujini in želite del svojih študijskih obveznosti opraviti na eni izmed partnerskih institucij vas vabimo, da se odzovete povabilu za prijavo na Razpis za mobilnost študentov z namenom študija ali opravljanja prakse v tujini v okviru programa Erasmus +. 

Na spodnjih povezavah sta objavljena razpisa ter prijavnici.

Vtisi iz Erasmus+ mobilnosti

Zelo sem vesela, da sem imela priložnost sodelovati v izmenjavi v Avstriji. Bila je čudovita izkušnja, saj smo bili s strani delovnega osebja lepo sprejeti, kar nam je pustilo pozitiven vtis o delovnem okolju. Kljub temu, da nismo obvladali nemškega jezika, so nas stanovalci in osebje razumeli. Prvi dan je bil sicer težak, saj nam je bila nemščina velik izziv, a smo se hitro znašli. Veseli me, da smo postali del te ekipe.

Hanka Bešić

 

 

Moja izkušnja na Erasmus+ izmenjavi v Avstriji, kjer smo teden dni delali v domu za ostarele Senecura, je bila nepozabna. Osebje nas je izredno toplo sprejelo tako, da smo se hitro prilagodili novemu okolju. Kljub začetnim pomislekom glede znanja jezika smo hitro ugotovili, da nam le to ne bo predstavljalo večjih težav, sporazumevali smo se brez večjih ovir, včasih smo uporabili tudi pantomimo. Stanovalci doma so bili zelo prijazni, razumevajoči in hvaležni za naš trud in delo, kar je ustvarilo pozitivno in prijetno vzdušje.


Poleg delovnih obveznosti smo prosti čas preživeli aktivno in izkoristili vse možnosti, ki nam jih je nudilo okolje. Obiskali smo jezero, kjer smo se kopali, si izposodili sup in se odpravili na razne sprehode. Zvečer pa smo se družili v lokalni gostilni čez cesto, kjer nam je lastnik postregel domač kruh z bučnim namazom – povsem brezplačno! Celotna izkušnja je bila neprecenljiva, saj sem pridobila nove izkušnje, spoznala čudovite ljudi in uživala v raziskovanju novega kraja.

Ana Lojen

 

 

Moja izkušnja na izmenjavi v SeneCura st. Veit in der Südsteiermark je bila zelo pozitivna. Zaposleni so nas zelo lepo sprejeli in nas vključili v sistem dela, ki se v večih pogledih razlikuje od našega. Največja razlika je v številu zaposlenih, ki je pri njih veliko večje, zato je tudi oskrba veliko kvalitetnejša. Največja ovira pri delu je bil jezik, oziroma nepoznavanje jezika, zaradi česar smo veliko težje komunicirali s stanovalci. Edina slaba stran izmenjave je bila dolžina, saj smo se v enem tednu komaj navadili na novo okolje in sistem, če bi ostali dlje pa bi lahko še bolj aktivno sodelovali v delovnem procesu.

Zala Bizjak

 

Search
Close this search box.

Iščite po spletnem mestu

Skip to content